WoW Tokeny- FAQ

WoW Tokeny – FAQ

Tokeny powstały z myślą o graczach z dużą ilością złota, którzy od teraz mogą wymienić je na czas gry i pokryć swoje koszty subskrypcji, oraz ku zapewnieniu możliwości bezpiecznego zakupu złota za prawdziwe pieniądze. Jeśli macie jakieś pytania, lub wątpliwości, to zapraszamy do przeczytania FAQ dotyczącego Tokenów.


FAQ- Podstawy

Jak kupić Tokeny za prawdziwe pieniądze? 

 • Tokeny kupić można za pośrednictwem sklepu w grze (WoW in-game Shop). Po zakupie ten natychmiastowo pojawi się w plecaku twojej postaci.

Potrzebuję złota! Jak mogę sprzedać kupiony Token?

 • Tokeny sprzedawać można za pośrednictwem nowej sekcji „Game Time” w domu aukcyjnym w grze. Nie ma innej możliwości sprzedaży Tokenów.

Ile złota zdobędę, jeśli sprzedam Token?

 • Cena będzie się dynamicznie zmieniać, zależnie od popytu i podaży. Gdy wystawisz swój token na aukcji, przed akceptacją, zostaniesz poinformowany o obecnej cenie przedmiotu. Gdy po wystawieniu inny gracz kupi twój Token, kwota za jaką został kupiony zostanie wysłana na twój mail. Nie ma możliwości zmiany ceny przedmiotu.

Potrzebuję czasu gry! Jak kupić Token z domu aukcyjnego?

 • To proste. Gdy będziesz już w domu aukcyjnym, odwiedź sekcję „Game Time”, gdzie zobaczysz aktualną cenę Tokenów. Czasu gry nie można licytować- wszystkie tokeny mają taką samą wartość jednocześnie. Po zakupie przedmiot zostanie wysłany na twój mail.

Ile czasu gry zdobędę po wykorzystaniu Tokenu?

 • Użycie Tokenu dodaje do twojego konta Battle.net 30 dni gry.

Czy mogę ponownie sprzedać Token kupiony na aukcji za złoto?

 • Nie. Token może zostać wystawiony na aukcji tylko raz. Po zakupie przedmiot staje się związany z właścicielem (soulbound) i może zostać tylko wymieniony na czas gry.

FAQ- Szczegóły

Ile będzie kosztować Token w sklepie w grze?

 • Szczegółowa cena zostanie podana później.

Dlaczego w ogóle wprowadzono Tokeny?

 • Po pierwsze- by gracze mogli nabyć złoto za prawdziwe pieniądze w bezpieczny sposób, a nie od nie-autoryzowanych gold sellerów. Po drugie- by osoby, które przez długą grę zdobyły dużo złota, mogły wymienić je na czas gry i pokryć koszty subskrypcji. Tokeny to prosty i uniwersalny system, który zapewnia obie te rzeczy.

Co odróżnia Tokeny od nie-autoryzowanych firm sprzedających złoto?

 • Kupowanie złota z tzw. „trzeciej ręki” wpływa negatywnie na wrażenia rozgrywki każdego z graczy. Złoto, które możemy w ten sposób kupić najprawdopodobniej pochodzi ze skradzionych kont graczy. Bywa, że firmy zajmujące się farmieniem złota używają hacków i botów. W dodatku gold sellerzy reklamując swoje „usługi” spamują na każdym możliwym chacie w grze, co niesamowicie psuje radość z rozgrywki i immersję w świat gry.

Tokeny umożliwiają bezpieczną i prostą wymianę prawdziwych pieniędzy na złoto, oraz złota na czas gry. System jest w pełni wspierany przez Blizzard i w razie wypadku, ma swój własny dział pomocy. Uniwersalny system ma zastąpić nieuczciwe firmy sprzedające złoto i uczynić World of Warcraft bardziej przyjazną grą.

Czemu gracz nie może ustalić własnej ceny za Token?

 • Tokeny stworzono w celu wymiany złota i czasu gry pomiędzy użytkownikami w sposób możliwie bezpieczny, szybki i uczciwy. Mając ustaloną bieżącą cenę rynkową i prosty system wymiany, nie trzeba martwić się o to, czy twój Token zostanie sprzedany taniej czy drożej- wszystkie kosztują tyle samo, a każdy otrzyma swój czas gry za taką samą kwotę.

Co się stanie, jeśli cena Tokenów zmieni się po wystawieniu przeze mnie przedmiotu na aukcję?

 • Kwota jest dynamiczna i zmienia się także po wystawieniu. Nie musisz martwić się, bo zawsze dostaniesz tyle złota, ile aktualnie kosztuje Token.

Jak długo powinienem czekać na swoje pieniądze po wystawieniu Tokenu na aukcji?

 • Wszystko zależy od obecnego popytu i podaży na Tokeny.

Jak długo będę musiał czekać na Token, gdy kupię go na aukcji?

 • Dokładnie tyle samo ile podczas zakupu normalnych przedmiotów na aukcji. Token po zakupie natychmiastowo zostanie wysłany na twój Mail.

Jak długo będę musiał czekać na Token, gdy kupię go za pośrednictwem wewnętrznego sklepu z prawdziwe pieniądze?

 • Przedmiot natychmiastowo pojawi się w twoim ekwipunku zaraz po zakupie.

Czy tokeny kiedykolwiek wygasają? A co stanie się gdybym przypadkiem usunął go z ekwipunku?

 • Tokeny nie wygasają i nie mogą zostać usunięte.

Czy po wystawieniu Tokenu mogę usunąć aukcję? Czy po zakupie mogę zwrócić Token i otrzymać z powrotem moje złoto/ pieniądze?

 • Raz wystawionego Tokenu nie da się anulować, ani wymienić z powrotem na pieniądze/ złoto, dlatego przed podjęciem decyzji należy dobrze się zastanowić.

Czy istnieje depozyt? Czy dom aukcyjny pobiera jakieś opłaty podczas wystawiania Tokenów?

 • Nie ma depozytu, a dom aukcyjny nie pobiera opłat za sprzedaż Tokenów. Depozyt który działa podczas wystawiania normalnych przedmiotów powstał by odwieźć graczy od bezsensownego wystawiania przedmiotów, których nikt nie kupuje za np. bardzo wysokie ceny. Depozyt nie ma praktycznego zastosowania w kwestii Tokenów.

Czy każdy region ma swój własny, połączony punkt wymiany Tokenów?

 • Każdy region gry- Ameryka, Europa, Tajwan, Korea i Chiny ma swój własny punkt wymiany Tokenów.

 

  Ironforge © 2014-2016 | Powered by Wordpress | Template by Tioreo | Wszystkie prawa zastrzeżone